Zgromadzenie organizacji działających na Uniwersytecie Warszawskim

Mamy przyjemność ogłosić, że dnia 29 kwietnia 2024 roku odbyło się pierwsze zgromadzenie uczelnianych organizacji studenckich i organizacji doktorantów działających na Uniwersytecie Warszawskim.

Zgromadzenie w tej formie jest odpowiada funkcjonującym niegdyś zgromadzeniom przedstawicieli uczelnianych organizacji studenckich i uczelnianych organizacji doktorantów wybierającym Radę Konsultacyjną ds. Studenckiego Ruchu Naukowego. Zgromadzenie zostało zwołane celem wyboru Rady Organizacji Naukowych, Społecznych i Artystycznych (RONSiA), która to będzie pełniła na Uniwersytecie Warszawskim funkcję analogiczną do tej pełnionej przez Radę Konsultacyjną. Do składu RONSiA zostali wybrani:

• Patryk Szlufik – Sekretarz RONSiA
  • Katarzyna Borowiec
  • Natasza Husiatyńska
  • Michał Sajkowski

Więcej o funkcjonowaniu uczelnianych organizacji studenckich i uczelnianych organizacji doktorantów oraz o organizacji RONSiA można przeczytać w zarządzeniu nr 170 Rektora UW z dnia 28 listopada 2023 r., zarządzeniu nr 171 Rektora UW z dnia 28 listopada 2023 r. a także Regulaminie RONSiA.